Archiwum dnia: 29 września 2022

60-lecie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie.

28 września, odbyły się uroczyste obchody 60-lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. K. Jagiellończyka w Łasinie. Po mszy rozpoczynającej uroczystość nastąpił przemarsz pod szkołę, przy której odbyło się zakopanie kapsuły czasu. Obchodom towarzyszyły same pozytywne emocje, nie obyło się jednak bez chwil zadumy i refleksji. Dzięki przemówieniom zaproszonych gości ożyły wspomnienia, które budowały historię szkoły. Na zaproszenie Starosty Powiatu Grudziądzkiego Adama Olejnika oraz Dyrektora ZSP w Łasinie, w gronie gości pojawili się m.in.: Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Łasin Rafał Kobylski, ksiądz proboszcz w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łasinie Grzegorz Grabowski, Wicestarosta Marcin Dziadzio, Przewodnicząca Rady Powiatu Marzena Dembek, Wójt Gminy Rogóźno Krzysztof Polesiak oraz radni powiatu, byli dyrektorzy, nauczyciele, absolwenci i przyjaciele Jagiellończyka. Po przemówieniach i podziękowaniach nastąpiło uroczyste ślubowanie klas pierwszych a w części artystycznej zostaliśmy obdarzeni pięknym koncertem życzeń. Punktem końcowym było zwiedzanie szkoły, któremu towarzyszył słodki poczęstunek.

Promocja książki “Ludwik Rydygier Patron Szkoły w Dusocinie”.

W miniony wtorek w dusocińskiej szkole podstawowej odbyła się promocja książki “Ludwik Rydygier Patron Szkoły w Dusocinie” autorstwa Elżbiety Miłkowskiej, wieloletniej dyrektor tej placówki. W promocji książki uczestniczył m.in. Krzysztof Polesiak – Wójt Gminy Rogóźno. Książka ukazuje nieznane fakty o tym wybitnym lekarzu i patriocie, który w szczególny sposób łączy Gminę Rogóźno oraz Gminę Grudziądz. W imieniu mieszkańców Gminy Rogóźno dziękujemy Pani Elżbiecie za zaangażowanie w badanie historii Ludwika Rydygiera i poświęcenie czasu na opracowanie publikacji, która wzbogaca wiedzę o przeszłości wśród kolejnych pokoleń i jednocześnie zachęcamy wszystkich naszych mieszkańców do jej zakupu.