Archiwum dnia: 13 czerwca 2022

Voucher w wysokości 5 000 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbyła się uroczystość przekazania promes Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Krzysztof Polesiak – Wójt Gminy Rogóźno w obecności parlamentarzystów: Anny Gembickiej, Joanny Borowiak i Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz Józefa Ramlau – Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego odebrał voucher w wysokości 5 000 000 zł na realizację zadania: Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Rogóźno – etap I.

Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego.

Zmiana

ostrzeżenia meteorologicznego

Stopień zagrożenia: 1 / zmiana

Obszar powiatów: aleksandrowski, brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, radziejowski, rypiński, Toruń, toruński, wąbrzeski, Włocławek i włocławski.

Ważność: od godz. 12:24 dnia 13.06.2022 do godz. 20:00 dnia 13.06.2022

Przebieg: prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: zmiana dotyczy ważności ostrzeżenia.

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 58.

Grażyna Mucha

Ostrzeżenie hydrologiczne.

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od godz. 11:00 dnia 13.06.2022 do godz. 08:00 dnia 14.06.2022

Obszar: dopływy Wisły i dopływy Pregoły (kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanu ostrzegawczego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%

Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Dyżurny synoptyk hydrolog: Przemysław  Plewa

Źródło informacji: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Gdyni, Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 43

Ostrzeżenie meteorologiczne o burzach z gradem 1 i 2 stopnia.

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński, Grudziądz, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski i żniński.

Ważność: od godz. 09:00 dnia 13.06.2022 do godz. 18:00 dnia 13.06.2022

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Uwagi: Brak

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 11:00 dnia 13.06.2022 do godz. 20:00 dnia 13.06.2022

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad.

Uwagi: Brak

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 57.