Archiwum dnia: 30 maja 2022

Wizyty studyjne inspirująco – motywujące w Kinie Helios Grudziądz.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rogóźnie zakończył realizację zadania pn. “Wizyty studyjne inspirująco – motywujące jednodniowe – Kino Helios Grudziądz” w ramach projektu grantowego „Razem Łatwiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej 11, Działania: 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR – środki Europejskiego Funduszu Społecznego. Wsparcie udzielono za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Vistula-Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję”. Uczestnicy projektu obejrzeli film pn. “Detektyw Bruno”.

Uwaga burze z gradem!!!

Zjawisko: burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: dotyczy wszystkich powiatów – aleksandrowski, brodnicki, bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński, golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński, sępoleński, świecki, Toruń, toruński, tucholski, wąbrzeski, Włocławek, włocławski, żniński.

Ważność: od godz. 11:00 dnia 30.05.2022 do godz. 21:00 dnia 30.05.2022

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h. Miejscami grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%.

Uwagi: Brak.

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni
ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 48.

Gmina Rogóźno otrzyma dofinansowanie w kwocie 5 000 000 zł na przebudowę dróg gminnych!!!

Dziś zostały ogłoszone wyniki II edycji Rządowego Funduszu #PolskiŁad. Dzięki rządowemu programowi i bezzwrotnemu wsparciu nasz samorząd otrzyma 5 000 000 zł na przebudowę dróg gminnych. Dziękujemy!!!

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.