Archiwum dnia: 11 maja 2022

IX Konkurs kulinarny im. W. Kulerskiego ,,Kuchnia czasów Ludwika Rydygiera”.

Wczoraj przedstawiciele naszego samorządu brali udział w Konkursie kulinarnym im. W. Kulerskiego ,,Kuchnia czasów Ludwika Rydygiera” zorganizowanym w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu. Ten konkurs ma na celu pokazanie potraw dawnej kuchni regionu oraz przypomnienie smaków, produktów i tradycji kulinarnych Pomorza i Kujaw. Naszą gminę reprezentowali uczniowie szkół podstawowych w: Białochowie, Rogóźnie i Szembruczku, a także Panie z KGW Komysze Zarośle. Gratulujemy pomysłowości oraz inwencji kulinarnej naszym uczestnikom i dziękujemy za ich udział w konkursie.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białochowie uczestniczą w projekcie „Sport, energia, endorfiny :)”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Białochowie, przy współpracy z wolontariuszami z Banku Pekao S.A., biorą udział w zajęciach sportowych organizowanych pod okiem profesjonalnych trenerów personalnych. Projekt pt. „Sport, energia, endorfiny :)” realizowany jest w ramach wiosennej edycji konkursu grantowego Jesteśmy blisko, z wykorzystaniem grantu z Fundacji Banku Pekao SA imienia dr. Mariana Kantona. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji.