Archiwum dnia: 29 kwietnia 2022

Warsztaty komputerowe.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rogóźnie zakończył realizację zadania pn. “Warsztaty komputerowe.” w ramach projektu grantowego „Razem Łatwiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej 11, Działania: 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR – środki Europejskiego Funduszu Społecznego. Wsparcie udzielono za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Vistula-Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję”.

Wywieśmy flagi!

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy,

dnia 1 maja obchodzimy Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja – w 2004 roku ustawą sejmową został wprowadzony Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto wyraża tożsamość narodową wszystkich Polaków. Natomiast dnia 3 maja świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Warto pamiętać o tym, że biało – czerwone barwy towarzyszyły Polakom od początków formowania się państwa, a historia tworzenia się polskich symboli narodowych ściśle związana jest z naszą historią.

Polska flaga ma wymiar symboliczny. Wywieszając biało-czerwoną flagę – główny symbol Narodu i Państwa – zamanifestujemy nasze przywiązanie do polskiej tożsamości i tradycji. Przez wywieszenie flagi w dniach świąt narodowych pokażmy, że dumnie jest być Polakiem! Pokażmy swój patriotyzm, szacunek dla tradycji.

Z wyrazami szacunku

Krzysztof Polesiak
Wójt Gminy Rogóźno

Urząd Gminy Rogóźno organizuje zbiórkę, mebli i sprzętu potrzebnego do mieszkań dla rodzin przybyłych z objętej wojną Ukrainy.

Urząd Gminy Rogóźno organizuje zbiórkę, mebli i sprzętu potrzebnego
do wyposażenia mieszkań, w których zostaną zakwaterowane rodziny przybyłych
z objętej wojną Ukrainy.

Do najpotrzebniejszych elementów wyposażenia wchodzą:

– szafki kuchenne,

– szafy,

– komody,

– garnki,

– patelnie,

– noże kuchenne,

– miski kuchenne,

– deski do krojenia.

Prosimy osoby zainteresowane darowizną wymienionego wyposażenia
o kontakt telefoniczny na numer 570500696

Dnia 1 maja, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od niedzieli, 1 maja, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi  ćwiczeniami , które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

W ramach ćwiczenia, od 1 maja do końca miesiąca, po drogach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego  będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Pojazdy biorące udział w ćwiczeniach najczęściej poruszać się będą w godzinach nocnych, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Zwracamy się również z  apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy wszystkich aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

Z poważaniem

ppłk Magdalena Busz