Archiwum dnia: 4 kwietnia 2022

Gminny Ośrodek Zdrowia w Rogóźnie rozpoczyna działalność jako POZ EUROMEDICA.

Informujemy, iż z dniem 1 kwietnia 2022 r. Ośrodek Zdrowia w Rogóźnie ruszył oficjalnie jako BEZPŁATNA Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej pod szyldem EUROMEDICA.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ze strony Krzysztofa Polesiaka – Wójta Gminy Rogóźno przychodnia posiada umowę z NFZ, a więc wszystkie usługi są BEZPŁATNE. Przy wyborze przychodni NIE OBOWIĄZUJE REJONIZACJA.
Przychodnia czynna będzie w godzinach: 8:00-18:00, a przychodnia dla Pacjentów otwiera swoje podwoje już o 7:30.
Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej Euromedica Rogóźno, Rogóźno 90, 86-318 Rogóźno
Dla jej Pacjentów został uruchomiony nowy numer 52 52 19 100 oraz strona internetowa www.przychodnie-gminne.pl

Uwaga, silny wiatr!!!

Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: wszystkie powiaty.

Ważność: od godz. 15:00 dnia 04.04.2022 do godz. 23:00 dnia 04.04.2022

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk: Michał Szewczyk

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo Nr 24.

Uroczyste otwarcie Dziennego Domu Senior+ w Rogóźnie oraz Klubu Senior+ w Jamach.

W miniony piątek (01.04.2022 r.) odbyło się oficjalne otwarcie Zespołu Ośrodków Wsparcia: Dziennego Domu Senior+ w Rogóźnie oraz Klubu Senior+ w Jamach, na które nasz samorząd pozyskał środki w wysokości ponad 360.000 zł. W uroczystości udział wzięli: Józef Ramlau – Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Mateusz Czarnowski – Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Polityki Senioralnej, Adam Olejnik – Starosta Powiatu Grudziądzkiego, Michał Żmijewski – asystent Mariusza Kałużnego Posła na Sejm RP, Marzena Dembek – Przewodnicząca Rady Powiatu Grudziądzkiego, Zofia Laskowska – Radna Rady Powiatu Grudziądzkiego, Magdalena Parol – Dyrektor GOK w Rogóźnie, Hanna Hydzik – Przewodnicząca Rady Gminy, Piotr Pawłowski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy, Radni Rady Gminy: Kinga Halik, Sylwia Mazurek, Krystyna Podziawo, Mirosław Klonowski oraz Ryszard Piekoś – Sołtys Białochowa. Gospodarzami wydarzenia byli: Małgorzata Żurawska – Zastępca Kierownika GOPS w Rogóźnie i Krzysztof Polesiak – Wójt Gminy.
Seniorzy z Gminy Rogóźno będą mogli uczestniczyć w zajęciach, które pomogą im radzić sobie z problemami dnia codziennego. Są to, m.in. zajęcia z rehabilitacyjne, plastyczne czy usprawniające zdolności manualne. Ponadto będą korzystać z pokoi użytkowych. Wszystkie pomieszczenia są w pełni przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Całkowity koszt modernizacji i wyposażenia obu instytucji zamknął się w kwocie 1 096 270,00 zł, a obie inwestycje uzyskały wsparcie z Wieloletniego Programu Rządowego Senior+ w wysokości ponad 600 000,00 zł.