Archiwum dnia: 30 marca 2022

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ”MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Dziś w Szkole Podstawowej Rogóźnie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ”MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Organizatorem zmagań był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rogóźnie oraz Wójt Gminy Rogóźno Krzysztof Polesiak.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W turnieju wzięło udział 18 uczniów z 3 szkół z terenu gminy Rogóźno (SP Białochowo, SP Rogóźno i SP Szembruczek).

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwało jury pod przewodnictwem mł. bryg. Rafała Rusonia – Komendanta Gminnego OSP w Rogóźnie. Po dokonaniu oceny prac pisemnych oraz przeprowadzeniu rozgrywek finałowych, laureatami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:
grupa I (uczniowie klas 1-4)
1 miejsce – Apolonia – SP Rogóźno
2 miejsce – Stanisław – SP Rogóźno
3 miejsce – Dobrosława – SP Szembruczek

grupa II (uczniowie klas 5-8)
1 miejsce – Julia – SP Rogóźno
2 miejsce – Aleksander – SP Szembruczek
3 miejsce – Jakub – SP Szembruczek

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a najlepsi dodatkowo bony podarunkowe Empik.

Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w poszczególnych kategoriach wezmą udział w eliminacjach powiatowych, gdzie będą reprezentować nasz samorząd. Życzymy im sukcesu w tym turnieju.