Koniec remontu drogi powiatowej nr 1368C Szembruczek – Nowe Mosty.

Zakończył się remont drogi powiatowej nr 1368C Szembruczek – Nowe Mosty o łącznej długości  2662 metry. Ostatni odcinek wyremontowała firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa. Koszt całości wyniósł 3 160 485,98 zł, z czego 1 579 627,00 zł to środki z Funduszu Dróg Samorządowych.

W przecięciu wstęgi oraz objeździe wzięli udział: Wicewojewoda Kujawsko – Pomorski Józef Ramlau, Starosta Grudziądzki Adam Olejnik, Wicestarosta Marcin Dziadzio, Członek Zarządu Aleksander Zadykowicz, Wójt Gminy Rogóźno Krzysztof  Polesiak, Przewodnicząca Rady Powiatu Marzena Dembek, radna powiatu Joanna Jasińska, radni gminy Rogóźno – Tomasz Kurzyński, Maciej Gachewicz i Radosław Wódka, poprzedni kierownik Powiatowego Zarządu Dróg Janusz Różański i obecny kierownik Rafał Zieliński z zastępcą Jakubem Tadychem, a także  inspektor nadzoru robót remontowych.

Przy tej drodze zlokalizowany jest kamień upamiętniający budowę 9 km dróg przez mieszkańców Gromady Wydrzno w latach 60-tych. Z tego miejsca dziękuję Hannie Marszałek za jego odrestaurowanie i przywrócenie dawnej świetności.

fot. Starostwo Powiatowe w Grudziądzu