Archiwum dnia: 13 maja 2021

Pozyskaj dofinansowanie na utylizację azbestu.

Wójt Gminy Rogóźno informuje, że istnieje możliwość uzyskania przez gminę dotacji na utylizację azbestu w 2021 roku. Dotacja udzielana jest
w ramach programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Dofinansowanie obejmuje: demontaż, transport oraz unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest. Program przewiduje dofinansowanie pełnych kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 700 zł do 1 tony unieszkodliwionych odpadów. Dofinansowanie nie obejmuje kosztów związanych z zakupem i wykonaniem nowego pokrycia dachowego.

Wniosek do WFOŚiGW składa samorząd. W związku z powyższym informujemy, że rozpoczynamy nabór wniosków od właścicieli nieruchomości zainteresowanych skorzystaniem z dofinansowania na demontaż i odbiór wyrobów zawierających azbest lub na sam odbiór w/w wyrobów. Realizacja zadania przewidywana jest w miesiącach lipiec – październik 2021 r.

Kompletne wnioski można składać w Urzędzie Gminy Rogóźno w Biurze Obsługi Mieszkańca w terminie do 18 czerwca 2021 roku.

Druki wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy Rogóźno i na stronie internetowej www.rogozno.ug.gov.pl

Informujemy, że w przypadku nie otrzymania dofinansowania z WFOŚiGW w Toruniu wnioski nie będą realizowane.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 56 / 46 870 25 oraz na stronie internetowej Funduszu www.wfosigw.torun.pl.

Dokumenty do pobrania:

WNIOSEK AZBEST 2021 ROK – pobierz

OŚWIADCZENIE AZBEST 2021 ROK – pobierz

Rekrutacja na studia mundurowe. Zapraszamy!

Uprzejmie informujemy, że ruszyła kolejna edycja studiów I stopnia w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości na kierunku Penitencjarystyka, której celem jest przygotowanie funkcjonariuszy więziennictwa do realizacji zadań wynikających z ustawy o Służbie Więziennej. Student Uczelni jest powoływany do służby kandydackiej i tym samym od pierwszego dnia studiów w Uczelni jest funkcjonariuszem Służby Więziennej. Nabór trwa od 15 marca 2021 roku do 31 maja 2021 roku. Na studia może zostać przyjęta osoba, która pozytywnie przejdzie proces rekrutacji – szczegóły są zamieszczone w zakładce “Rekrutacja” na stronie Uczelni: www.swws.edu.pl.

W czasie trwania studiów studenci są skoszarowani, a Uczelnia zapewnia bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Studenci-Funkcjonariusze od początku otrzymują co miesiąc dodatek za stopień w kwocie 792 zł – w chwili przyjęcia do służby jest to stopień szeregowego SW.

Przyjęcie do służby planowane jest we wrześniu 2021 r., a zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się w październiku 2021 r. i są prowadzone w Kampusie Mundurowym SWWS w Kaliszu. Studia stacjonarne I stopnia w służbie kandydackiej kończą się egzaminem licencjackim i możliwością przystąpienia do egzaminu na pierwszy stopień w korpusie chorążych SW. Absolwenci otrzymują dyplom – tytuł licencjata oraz akt nadania stopnia młodszego chorążego Służby Więziennej. Maja też możliwość kontynuować studia II stopnia w służbie kandydackiej, które zakończą się egzaminem magisterskim i możliwością przystąpienia do egzaminu na pierwszy stopień w korpusie oficerskim. Absolwenci otrzymują dyplom – tytuł magistra oraz akt nadania stopnia podporucznika Służby Więziennej.

Absolwenci I i II stopnia studiów w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości mają gwarancję zatrudnienia jako funkcjonariusze w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej w całej Polsce.

W załączeniu przesyłamy plakat informujący o naborze do Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości będziemy bardzo wdzięczni za udostępnienie naszej oferty w mediach społecznościowych i na stronie internetowej. W przypadku pytań w sprawie Uczelni serdecznie zapraszamy do kontaktu z Działem Organizacji Kształcenia SWWS (tel. 22 602 44 18 lub 22 602 44 19 lub 22 602 44 31).