Archiwum dnia: 5 maja 2021

Uwaga, silny wiatr!!!

Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: woj. kujawsko-pomorskie, wszystkie powiaty

Ważność: od godz. 14:00 dnia 05.05.2021 r. do godz. 18:00 dnia 06.05.2021 r.

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk: Agnieszka Drwal-Tylmann

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

GOPS w Rogóźnie przedłuża realizację Programu „Wspieraj Seniora”.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rogóźnie przedłuża do 31.12.2021r. realizację Programu „Wspieraj Seniora”. Osoby starsze, które z powodu pandemii obawiają się wyjścia z domu, mogą zgłaszać swoje potrzeby poprzez specjalną infolinię (22 / 505 11 11) lub bezpośrednio telefonicznie pod numerem 56 / 46 885 06. Pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rogóźnie skontaktuje się z seniorem telefonicznie, zweryfikuje zgłoszenie i ustali usługę wsparcia. Zapraszamy naszych seniorów do kontaktu.

Wszystkie dotychczasowe informacje dotyczące koronawirusa SARS-Cov-2 oraz wywoływanej przez niego choroby COVID-19 znajdziecie Państwo w zakładce: Koronawirus SARS-Cov-2.

Nabór wniosków o wsparcie z Tarczy 9.0.

Zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku oraz możliwość nawet pięciokrotnego otrzymania świadczenia postojowego – zakłada najnowsza odsłona Tarczy antykryzysowej. Wnioski będzie można składać od 4 maja przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Od 4 maja najpóźniej do 30 czerwca w ramach najnowszej Tarczy 9.0 przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 r. Nadal będzie można uzyskać zwolnienie ze składek za grudzień, styczeń i luty o ile będą spełnione nowe określone warunki. O wsparcie będą mogli wystąpić m.in. przedsiębiorcy z branży fitness, gastronomicznej, turystycznej, taksówkarze, salony kosmetyczne, fryzjerskie, sklepy meblowe, budowlane i prowadzące handel detaliczny w galeriach handlowych – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

Jednym z warunków, jakie należy spełnić, aby uzyskać zwolnienie ze składek w ramach najnowszej tarczy, jest spadek przychodu, o co najmniej 40 proc. Należy porównać sytuację w jednym z dwóch miesięcy przed złożeniem wniosku do ZUS z poprzednim miesiącem lub analogicznym miesiącem poprzedniego roku albo z lutym 2020 r., albo z wrześniem 2020 r. O wsparcie będą mogli wystąpić przedsiębiorcy, którzy działali przed listopadem 2020 roku i na 31 marca 2021 r. prowadzili przeważającą działalność oznaczoną jednym z kodów PKD wskazanych w rozporządzeniu.

Przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli także otrzymać świadczenie postojowe od jednego maksymalnie do pięciu razy, przy czym liczba możliwych do otrzymania świadczeń jest pomniejszana o już otrzymane na podstawie poprzednich rozporządzeń (tj. z 19 grudnia 2020 r. i 26 lutego 2021 r.). Wniosek o to świadczenie można złożyć najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii.