Archiwum dnia: 17 marca 2020

Obowiązkowa kwarantanna dla osób powracających do Polski

Przypominamy, że obywatele Polski, którzy wracają do kraju muszą przejść obowiązkową kwarantannę domową. Potrwa ona 14 dni. W tym czasie nie można wychodzić na zakupy, do lekarza, na spacer z psem. Jeśli osoba objęta kwarantanną ma bliski kontakt z innymi osobami w domu – te także muszą zostać poddane odosobnieniu. Niezastosowanie się do zalecenia kwarantanny grozi karą grzywny.

Skierowanie na obowiązkową domową kwarantannę odbywa się w ścisłym rygorze. Zarejestrowani na granicy Polacy zobowiązani są podać adres pod jakim pozostaną w odosobnieniu. Działania te stanowią element zabezpieczenia obywateli przed ewentualnym dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Kwarantanna trwa dwa tygodnie. W tym czasie:

• w żadnym wypadku nie wychodź z domu;
  • spacery z psem, wyjście do sklepu czy do lekarza są zakazane. W zakupach czy wyprowadzeniu psa niech pomoże Ci sąsiad lub ktoś bliski;
  • jeżeli masz bliski kontakt z innymi osobami w domu – one również muszą zostać poddane kwarantannie;
  • jeżeli masz objawy choroby, koniecznie zgłoś to telefonicznie.

Zapoznaj się z zasadami postępowania w czasie domowej kwarantanny.

domowa kwarantanna

Lista szpitali, do których mogą udawać się po pomoc, porady i badania mieszkańcy Gminy Rogóźno.

W związku z przeprofilowaniem Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu w jednoimienny szpital zakaźny, publikujemy dla mieszkańców Gminy Rogóźno listę okolicznych lecznic do których można udawać się po pierwszą pomoc i porady specjalistów oraz badania.

Proszę pamiętać, że szpital w Grudziądzu jako szpital zakaźny NIE PRZYJMUJE pacjentów ani na oddziały, ani na Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dorosłych. Te służą tylko do obsługi zakażonych koronawirusem.

Wszystkie dotychczasowe informacje dotyczące koronawirusa SARS-Cov-2 oraz wywoływanej przez niego choroby COVID-19 znajdziecie Państwo w zakładce: Koronawirus SARS-Cov-2.

lista szpitali