Archiwum dnia: 22 stycznia 2019

Dotacje i pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej – spotkanie informacyjne.

Wójt Gminy Rogóźno wraz z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące możliwości dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego dla osób młodych i starszych na m.in. rozpoczęcie działalności gospodarczej (dotacje i pożyczki), szkolenia, staże zawodowe. W trakcie spotkania zostaną omówione możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich dla osób do i powyżej 29 roku życia.

Spotkanie odbędzie się 29 stycznia 2019 r., w godzinach od 11:00 do 14.00 w Grudziądzu – Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu (budynek Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego), ul. Waryńskiego 4, sala B – 25.

Zgłoszenia na spotkanie przyjmowane drogą elektroniczną na adres e-mail: j.kolodziejski@kujawsko-pomorskie.pl lub telefonicznie pod numerami telefonów: 56 62 15 820, 797 304 124.

Nowa wersja programu Płatnik

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił dla przedsiębiorców nową wersję programu Płatnik (wersja 10.02.002). Z tej wersji programu wszyscy użytkownicy powinni zacząć korzystać 26 stycznia 2019 r.. Zachęcamy już teraz do zapoznania się ze zmianami w Płatniku i pobrania nowej wersji programu. Program Płatnik został uaktualniony w związku z projektem e-akta i małą działalnością gospodarczą (MDG).

Program Płatnik w wersji 10.02.02 umożliwia obsługę nowych i zmienionych formularzy ubezpieczeniowych takich jak: ZUS OSW, ZUS RIA, ZUS ZWUA, ZUS RPA czy ZUS DRA cz.II i ZUS RCA cz.II. Inną nowością w programie jest prezentacja w kartotece płatnika informacji o złożonym lub odwołanym ZUS OSW i złożonym ZUS RIA czy też informacji o najniższej podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz liczbę dni prowadzenia działalności gospodarczej.

Najważniejsze zmiany w programie związane są z projektem e-akta – elektronizacja akt pracowniczych. Najnowsza wersja programu jest do pobrania ze strony zus.pl.

Zachęcamy także Państwa do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, w których krok po kroku pokazaliśmy m. in. jak wypełniać nowe dokumenty. Filmiki są dostępne na stronie zus.plkanale ZUS na YouTube.