Archiwum dnia: 11 stycznia 2017

Piękna sala sportowa

p1050742We wtorek 10 stycznia uroczyście otwarto pełnowymiarową salę sportową przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Rogóźnie.

Uroczystość otwarcia sali sportowej swoją obecnością zaszczycił Ryszard Bober- Przewodniczący Sejmiku Samorządowego Województwa Kujawsko -Pomorskiego. Budowa obiektu była możliwa dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości prawie 1,5 miliona złotych. Całkowita wartość inwestycji to 3,4 miliona złotych. Dodatkowo z Ministerstwa Edukacji Narodowej pozyskano środki w wysokości 65 tys. zł na doposażenie sali gimnastycznej i utworzenie sali sensoryczno-ruchowej.

Sala sportowa o powierzchni blisko pół tysiąca metrów kwadratowych mieści m.in. boiska do siatkówki i koszykówki oraz składane trybuny. W ramach inwestycji powstały też dodatkowe pomieszczenia do zajęć rekreacyjno-sportowych i edukacyjnych, zaplecze sanitarne, łącznik z budynkiem szkoły oraz parking.

Sala sportowa wraz z zapleczem rekreacyjnym, rehabilitacyjnym i edukacyjnym to pierwszy tak nowoczesny obiekt sportowy w naszej gminie. Wójt Gminy Henryk Szpringiel podkreślił, że z obiektu korzystać mogą nie tylko uczniowie ale również wszyscy mieszkańcy. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czyta więcej:

Zaproszenie na spotkanie informacyjne ZUS dotyczące świadczeń (renty, emerytury, emerytury kompensacyjne, zasiłki itp)

Zapraszam osoby zainteresowane uzyskaniem porad dotyczących świadczeń (renty, emerytury, emerytury kompensacyjne, zasiłki itp) udzielanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na spotkanie informacyjne

w dniu 24 stycznia godz. 14:00

do sali konferencyjnej

Urzędu Gminy Rogóźno

z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Sekretarz Gminy

/-/ Paweł Żuchowski